Przejdź do głównej zawartości

zapraszam na Gardenię i Spotkanie Blogerów Ogrodniczych

Jeśli Wasza praca lub hobby mają kolor zielony, jeśli zielono Wam w głowie - Targi Ogrodnicze Gardenia i 5. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych "Zielona Masa" jest dla Was! Zapraszamy!

Program Spotkania Blogerów jest zawsze bardzo ciekawy. To oczywiście zasługa niestrudzonego i nieocenionego wulkanu energii -  Wojtka Wardeckiego!

Harmonogram 5.SBO
Miejsce spotkania: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań w Centrum Prasowym, Pawilon nr 10
03.03.2017, 13.00 - 17.00
Przed rozpoczęciem 5.SBO zostaną rozdane Nagrody Blogerów Ogrodniczych za najlepsze stoiska wystawiennicze
13.00 – 13.15 – Otwarcie Spotkania
13.15 – 14.30 – Prelekcja i dyskusja moderowana: Tomasz Ciesielski - „Nie święci garnki lepią – proste rady o stylu i kompozycji”
14.30 – 15.10 – Prelekcja gości zaproszonych przez Sponsora Głównego 5.SBO: Lek. Czesław Ducki i lek. Cezary Pruc - „Tradycja i doświadczenie w ziołolecznictwie Zakonu braci Bonifratrów”
15.10 – 15.20 - Przerwa kawowa
15.20 – 15.40 – Prelekcja Sponsora 5.SBO: Paweł Marcinkowski, Plantpol sp. z o.o. - „Rośliny warte szczególnej uwagi. O nowościach roślinnych i ich pielęgnacji"
15.40 – 16.55 – Prelekcja i dyskusja moderowana: Magdalena Sobolewska-Bereza - „Wiedza i pasja w blogosferze ogrodniczej – czyli co mój blog mówi o mnie”
16.55 – 17.00 – Losowanie wizytówek i zamknięcie pierwszego dnia 5.SBO

04.03.2017, 10.00 - 14.00
10.00 – 10.15 – Otwarcie drugiego dnia Spotkania
10.15 – 12.15 – Warsztat dla blogerów: Anna Warlich - „Otworzyć umysł na szerokie horyzonty i stworzyć blog marzeń – kreatywny warsztat, który ma odkryć tajemnicę blogowania”
Uwaga: obowiązują zapisy w12.15 – 12.30 – Przerwa kawowa
12.30 – 13.45 – Prelekcja i dyskusja moderowana: Bogdan Stasiak – „Role stron blogowych - przekaz, misja, informacja”
13.45 – 14.00 – Losowanie wizytówek, podsumowanie, zamknięcie 5.SBO

Do zobaczenia w Poznaniu!

Popularne posty z tego bloga

Jak uprawiać ziemniaki w doniczkach?

Wiecie że można uprawiać ziemniaki w doniczkach na balkonie? Są nawet specjalnie do tego przystosowane podwójne doniczki z "okienkiem" takie jak ta . Ale ziemniaki można uprawiać także w zwykłych doniczkach czy pojemnikach (plastikowych, drewnianych) a także w workach. Ziemniaka można trochę oszukać Aby zebrać więcej bulw można ziemniaka trochę "oszukać" : jeśli w miarę wzrostu roślin będziemy je obsypywać ziemią, to na całej podziemnej części będą powstawały bulwy. Im wyższe rośliny, tym więcej ziemniaków na obiad :) Na rynku są przystosowane do takiej uprawy piętrowe doniczki , np. takie . Właśnie takie doniczki świetnie sprawdzą się na małej powierzchni na balkonie. Jeśli jednak nie chcemy sprowadzać doniczek z zagranicy, możemy na podobnej zasadzie uprawiać ziemniaki w worku lub samemu zrobić piętrowe doniczki . Poniżej opiszę oba sposoby uprawy, ale najpierw podstawy. Uprawa ziemniaków w pojemnikach krok po kroku Wybór pojemnika. Doniczka...

Syrop z kwiatów bzu czarnego - przepis

Kwiatowej uczty ciąg dalszy: naprędce zebrane baldachy bzu czarnego posłużyły do wyrobu syropu - niezwykle prostego i pysznego. Przepisów w Internecie jest mnóstwo, ale polecam Wam mój - prosty i szybki: 15 baldachów bzu w pełnym rozkwicie 1/2 kg cukru 1/2 litra wody 2 łyżeczki kwasku cytrynowego lub sok z 1 cytryny Kwiaty zbieramy delikatnie do torebki lub pojemnika (najlepiej zbierać w środku dnia), rozkładamy na papierze albo ściereczce, żeby dać szansę owadom na ucieczkę. Następnie nożyczkami odcinamy pojedyncze kwiaty starając się, aby zielonych części było jak najmniej. Gotujemy syrop z cukru wody i soku z cytryny, gorącym syropem zalewamy kwiaty, przykrywamy i zostawiamy na dwa dni. Potem cedzimy przez ściereczkę albo gazę i przelewamy do butelki. Z tego przepisu otrzymamy około 0,7 litra syropu, niezbyt stężonego. Najlepiej smakuje rozcieńczony wodą, z dodatkiem lodu i cytryny. Jeżeli chcemy wykorzystać syrop od razu, trzymamy go w lodówce parę...

Ogórek meksykański - z czym to się je?

W ramach cyklu o warzywach dyniowatych dzisiaj będzie o ogórku meksykańskim, znanym też w Polsce jako mysi melon, mini arbuz i cucamelon . Angielskie nazwy z jakimi możecie się spotkać to: mouse melon, Mexican sour gherkin, cucamelon, Mexican miniature watermelon, Mexican sour cucumber. Angielskie nazwy dosyć dobrze oddają czym właściwie jest ogórek meksykański i jak smakuje. W Meksyku, skąd pochodzi, nazywany jest małym arbuzem (sandita) i to jest chyba najlepsze określenie. Nazwa łacińska tej rośliny to Melothria scabra , więc jak widać jest to zupełnie inny gatunek niż nasz swojski ogórek ( Cucumis sativus ). Pod względem pokroju, liści i pędów przypomina ogórka, ale jego owoce są małe (2-3 cm długości), z rysunkiem jak u arbuza. Co prawda po przekrojeniu owocu (zdjęcie powyżej) znowu nasuwa się podobieństwo do ogórka, natomiast w smaku przypomina on bardziej arbuza skropionego sokiem z limonki. Owoce mają dosyć twardą skórkę (ale obieranie ich nie ma sensu), są chrupiące ...